Все про чоловічої потенції

чоловік і жінка задоволені сексуальним життям

Чоловіча сила - це важливий фактор в сексуальному житті і істотний критерій для визначення соціального становища людини. Рівень потенції легко визначити за зовнішніми ознаками. Здоровий чоловік викликає повагу друзів, захоплення жінок. На жаль, в останні роки проблеми з потенцією все частіше переслідують представників сильної статі. Вирішити їх можна перевіреними методиками. Що таке потенція, які кошти для її посилення існують, і що за препарати слід приймати - про це повинен знати кожен чоловік. Правильна терапія поверне здоров'я і регулярний секс.

Що таке потенція

Етимологія слова веде до латинського potentia - можливість. У сексології термін чоловіча потенція означає здатність організму вступати в статевий акт. Поняття характеризується еректильної функцією і тривалістю ерекції, репродуктивними можливостями. Крім того, ключовою є здатність чоловіка отримувати задоволення від коїтусу. При цьому термін «потенція» не ототожнюється з частотою сексуальних контактів, статевим потягом або ерекцією.

Що впливає на потенцію у чоловіка

Чоловіча сила залежить від безлічі факторів. Так, безпосередній вплив на лібідо має вміст в організмі гормону тестостерону. Ця речовина синтезується в яєчках і корі надниркових залоз, бере активну участь в продукуванні сперматозоїдів, відповідає за їх якість. Гормон може впливати на настрій чоловіка, його стійкість до стресів, сприяє процесу спалювання жирів в організмі, нарощування м'язової маси.

Синтез тестостерону залежить від віку, способу життя, харчування, екології. Найбільша його концентрація в організмі чоловіка спостерігається у віці 25-30 років. Згодом рівень тестостерону знижується. Крім того, на еректильні функції впливає серцево-судинна система, надмірна вага чоловіки, жировий прошарок, загальний стан організму. Несприятливий ефект надає наявність хронічних захворювань.

Через що чоловіча сила слабшає

Хороша потенція у чоловіків гарантує якість сексуального життя. Правда, іноді здоров'я підводить в самий невідповідний момент. Імпотенція характеризується нездатністю отримати ерекцію, низькою тривалістю статевих актів, передчасною еякуляцією. У чоловіків дисфункції можуть виникати через декілька факторів:

 • Погана генетична схильність. Чоловіча сила, як і багато інших фізичні характеристики, передається у спадок.
 • Порушення роботи серцево-судинної системи. Її хвороби можуть привести до недостатнього кровотоку в пенісі чоловіка.
 • Патології сечостатевої системи. Ці порушення часто негативно впливають на чоловічу потенцію.
 • Гормональні збої. Недостатній синтез деяких речовин в організмі призводять до зменшення чоловічої сили.
 • Зайва вага. Повнота стає причиною вироблення жіночих гормонів і зменшення чоловічих. Жирові відкладення навантажують серцево-судинну систему і обмежують рухи.
 • Вікові зміни в організмі чоловіка. Старіння призводить до зниження рівня тестостерону. Крім того, чоловіки в віці має схильність до розвитку захворювань, негативно впливають на ерекцію.
 • Порушення психоемоційного стану. Постійні стреси можуть викликати у чоловіка психологічну імпотенцію.
 • Наявність шкідливих звичок - куріння, вживання спиртних напоїв, наркотиків - негативно впливає на ерекцію чоловіки, якість сперми і загальний стан організму.

Як перевірити потенцію

Лікування імпотенції можливо в разі своєчасного виявлення. Перевірити чоловічу статеву систему на наявність порушень можна в домашніх умовах. Для цього застосовується діагностика провідності нервів і нервових закінчень. Чоловікові потрібно обмацати статевий орган по всій довжині. Те ж саме слід зробити з мошонкою. Дотики повинні відчуватися чітко. Інший варіант тесту на потенцію - стиснення головки члена. У здорового чоловіка це повинно викликати скорочення м'язів заднього проходу. Існує ряд медичних аналізів: спермограма, тест на рівень тестостерону і т. д.

підвищення потенції

Вживати заходів для збільшення чоловічої сили знадобиться при виявленні порушень в організмі. Показаннями до лікування можуть стати вікова імпотенція, слабка ерекція, передчасна еякуляція, простатит. Попередньо бажано звернутися до лікаря для підбору методики. Фахівець допоможе чоловікові визначити оптимальний спосіб - медикаментозне лікування препаратами або посилення потенції природними способами. До останніх відносяться дієти, фізичні тренування, масаж. Практикується посилення потенції у чоловіків народними засобами.

Головним принципом під час лікування має стати перегляд раціону харчування і відмова від шкідливих звичок. Необхідно обмежити вживання алкоголю і відмовитися від куріння. Добре впливають на потенцію чоловіків фізичні вправи. Ще одне важливе правило - уникнення такого неприємного психологічного чинника як стресові ситуації. Пильна увага потрібно звернути на фізичне здоров'я і прибрати зайву вагу, якщо він є.

Як підвищити потенцію у чоловіків природними способами

Часто трапляється, що з тих чи інших причин чоловікам не можуть призначити застосування препаратів. Іноді лікарі вважають, що можна обмежитися виконанням рекомендацій. Для поліпшення потенції чоловікові необхідно ввести дієту, до якої включаються тільки корисні продукти. Лікарі рекомендують враховувати при її складанні необхідність скинути зайві кілограми. Чоловікам призначається гімнастика для поліпшення потенції, тренування лобково-куприкова м'язів. Може застосовуватися метод масажу. Важливим фактором при природному лікуванні порушень потенції є хороший сон.

продукти

Потрібно обмежити вживання в їжу гострого, соленого і смаженого. Продукти повинні містити необхідні чоловічому організму вітаміни і мінерали. З корисних речовин увагу потрібно звернути на цинк, селен, вітаміни Е, С і В. Сприятливо на потенцію впливають молочні продукти, горіхи, морепродукти, нежирне м'ясо, овочі і фрукти, зелень. Добрими афродизіаками вважаються авокадо, кокос, мед, селера, устриці. Здорове харчування гарантує чоловікові позитивні зрушення.

Фізичні вправи

Збільшення потенції можна забезпечити за допомогою фізичної активності. Вона сприятливо впливає на чоловічу силу і організм, збільшуючи кровообіг. Крім того, фізичні навантаження сприяють виробленню гормону тестостерону, тренують м'язи. Спорт допомагає поліпшити загальний психологічний стан організму. Комплекс вправ для потенції допоможе підібрати фахівець, але є і базова зарядка, яку чоловік може виконати самостійно:

 • Парадний крок. Ноги ставлять на ширину плечей, руки на пояс. Слід крокувати, високо піднімаючи коліна.
 • Обертання тазом. Ноги поставити на ширину плечей, руки на пояс. Рекомендується виконувати обертання тазом проти або за годинниковою стрілкою. За один підхід робиться не менше 20 оборотів.
 • Утримати камінь. Коліна зігнути, руки поставити на пояс. Тіло повинно знаходитися в напрузі. Згинати коліна слід якомога сильніше, при цьому напружуючи і розслабляючи м'язи сідниць.

Що приймати для підвищення потенції

Фармацевтичний ринок може запропонувати чоловікам масу препаратів, які допоможуть вирішити проблеми зі здоров'ям і поліпшити стан організму. Це як старі традиційні стимулятори потенції, так і ліки нового покоління. Практикується застосування синтетичних і натуральних препаратів. Добре підвищують потенцію інгібітори фосфодіестерази, в різних випадках використовуються стимулятори NO-синтази, спазмолітики, альфа-адреноблокатори або БАДи на основі рослинних або тваринних компонентів. Застосування цих препаратів дозволено за згодою фахівця.

препарати

У більшості випадків лікарі рекомендують чоловікам використовувати універсальні підсилювачі потенції - інгібітори фосфодіестерази 5 типу. Засоби допомагають посилити кровообіг в статевих органах під час збудження і покращують еректильну функцію. Чоловікам їх можна легко застосовувати в домашніх умовах. Позитивний ефект даних препаратів підтверджується відгуками.

Як підсилити потенцію народними засобами

Іноді нетрадиційна медицина нічим не поступається застосуванню синтетичних препаратів. Хороша потенція в такому випадку досягається за рахунок застосування народних засобів. Непогано зарекомендували себе такі методи:

 • Приймати перед їжею ложку меду змішану з волоськими горіхами.
 • Вживати 2-3 рази на день по столовій ложці каші з кропу, петрушки і кінзи в рівних пропорціях.
 • З'їдати суміш часнику і цибулі в співвідношенні один до двох з 1 ст. ложці під час обіду.
 • Пити настій трави звіробій на горілці (1 ст. Л. Трави і 5 ст. Л. Горілки) 3 рази на добу по 40 крапель. До цього суміш повинна настоятися 3 тижні.

Історично чоловіча сексуальна активність вважалася не тільки запорукою продовження роду, а й фактором, що впливає на благополуччя всієї родини. Предки вірили, що якщо у глави сім'ї виникли проблеми з потенцією, - це негативно позначиться і на його здатності підтримувати прядок в господарстві, і навіть на настільки Малопрогнозована явищах, як врожайність земельних володінь або плодючість худоби.

Подібні судження цілком логічні: чоловік, при виникненні проблем з ерекцією, перебуває у стресовому стані. Тривожні думки заважають йому і в повсякденних справах, і в рішенні професійних завдань. Але потрібно пам'ятати: відверта розмова з лікарем і грамотний план лікування допоможуть повернути повноцінне статеве життя і впевненість у собі.

Чому проблема підвищення потенції так актуальна

«Потенція» - обивательська поняття, що означає здатність чоловіка до ведення статевого життя. Погана потенція, або імпотенція, має на увазі, що ця здатність порушена. Але що включає в себе подібний розлад?

Лікарі вважають за краще термін «еректильна дисфункція» - він має на увазі, що пацієнт відчуває проблеми з порушенням або зі здоровим функціонуванням статевого члена. Може йтися про недостатнє тонусі цього органу, що робить неможливим статевий акт, або про проблеми з еякуляцією (викидом сперми), яка відбувається занадто рано або супроводжується неприємними відчуттями. Імпотенція ж - це повне тривала відсутність ерекції, тобто крайня негативна ступінь еректильної дисфункції.

Еректильна дисфункція рідко являє собою самостійне захворювання - в переважній більшості випадків мова йде про відлуння серйозного патологічного процесу, що зачіпає багато органів і системи. Крім того, зниження потенції може носити психогенний характер - бути наслідком емоційної травми або важкої стресовій ситуації.

Важливо знати

Половина чоловіків старше 40 років рано чи пізно стикається з еректильною дисфункцією. Однак за даними медичної статистики, імпотенція «молодшає» з кожним роком: на прийом до лікаря приходять і люди середнього віку, і навіть юнаки. Експерти пояснюють ситуацію, що склалася зміною способу життя городян (зниження фізичних навантажень, незбалансоване харчування), екологічною обстановкою і навіть зростаючою роллю соціальних мереж в спілкуванні з жінками - відсутність фізичної взаємодії на перших етапах знайомства негативно позначається на гормональному фоні чоловіки.

Невдалі епізоди при інтимній близькості хоча б раз в житті відбуваються у кожного чоловіка, однак при істинної еректильної дисфункції проблема повторюється з разу в раз (більше 4 разів поспіль), і сподіватися на щасливе самоизлечение не варто. Більш того, зволікання погано позначається на перспективах лікування, адже патологія, що лежить в основі зниження потенції, з часом буде лише прогресувати.

Як підвищити потенцію?

З таким запитанням хоч зрідка, але цікавить кожного представника сильної статі незалежно від наявності у нього проблем в статевій сфері: складно сперечатися з тим, що якість сексу багато в чому визначається ступенем і тривалістю ерекції партнера. Звичайно, існують способи підвищити потенцію в домашніх умовах, проте, якою б привабливою не здавалася якась екзотична методика, все ж варто проконсультуватися з лікарем і застосовувати в першу чергу способи, рекомендовані фахівцем. У всіх методів підвищення потенції є свої плюси і мінуси, про які ми розповімо далі.

народні методи

Найдоступніший, але разом з тим найменш ефективний спосіб відновити або підвищити потенцію - це рецепти народної медицини. Деякі з них виправдані з медичної точки зору, але не варто забувати про індивідуальні особливості кожного організму і про різноманітність причин, які могли призвести до еректильної дисфункції. Так, вживання настоянок або еліксирів, приготованих народними цілителями, може мати непередбачувані для самопочуття наслідки.

Найбільшою популярністю користуються такі поради, як регулярний контрастний душ, банні процедури, прикладання льоду до різних ділянок тіла (з метою тренування кровоносних судин), а також вживання всередину настоїв женьшеню, родіоли рожевої, конюшини, китайського лимонника, звіробою, кропиви, деревію та іншихрослин. Звичайно, звернення до цих порад можливо тільки з дозволу (і під наглядом) лікаря, так як при безграмотному або надто активному підході ці корисні засоби можуть нашкодити здоров'ю чоловіки.

Продукти для підвищення потенції

Включення в раціон певних продуктів харчування здатне благотворно позначитися на сексуальну силу - цей факт визнають багато урологи-андрологи. За допомогою особливої дієти можна підвищити рівень тестостерону - основного чоловічого статевого гормону. Так, подібним дією володіють волоські горіхи, кисломолочні продукти (айран, кумис та інші), імбир, гострий перець, кориця, гвоздика та інші спеції. Доброчинна дія на ерекцію надають мед, селера, кінза, шпинат, спаржа, гарбуз, часник, цибуля, інжир, гранат.

Незаперечна і роль збалансованого харчування в роботі «органу любові»: без достатньої кількості білка в їжі навіть здоровий чоловік може зіткнутися з статевим безсиллям. Цей факт важливо враховувати вегетаріанцям і спортсменам, останнім необхідно багато протеїну для нарощування м'язової маси. Джерелами білка для підвищення потенції вважаються морепродукти (особливо устриці), яловичина, сир, сир і нежирна риба - камбала і скумбрія. Також слід включити в раціон поліненасичені жирні кислоти, якими багаті риб'ячий жир, лляне і оливкове масло.

Фізичні вправи

Образ красивого і підтягнутого чоловіка невипадково привертає жіночі погляди - хороша спортивна форма передбачає порядок в роботі статевої системи. І дійсно: чоловіки з ожирінням, що нехтують фізичними навантаженнями, значно частіше стикаються з імпотенцією, ніж ті, які регулярно відвідують тренажерний зал або намотує кілометри на біговій доріжці. Вся справа в тому, що жирові відкладення збільшують продукцію жіночих статевих гормонів, які пригнічують роботу тестостерону. Тому у багатьох любителів «диванно-пивного» способу життя з часом не тільки розвиваються проблеми з ерекцією, але і припиняється ріст волосся на обличчі, а також з'являються ознаки гінекомастії (грудні залози збільшуються в розмірах).

психотерапія

У 15-20% випадків стійке зниження потенції пояснюється порушеннями «в голові». Психогенная еректильна дисфункція може бути наслідком хронічного недосипу, перенесеного стресу, підвищених розумових навантажень або неприємною емоційної ситуації, пов'язаної з сексом. Чоловіча психіка досить чутлива, і після негативних коментарів з боку партнерки чоловік, побоюючись невдачі, підсвідомо ухиляється від статевої близькості, що на практиці виявляється як імпотенція.

Встановити справжню природу еректильної дисфункції може тільки лікар - за допомогою спеціальних тестів. Однак якщо ви відзначаєте у себе ранкові або нічні ерекції поза сексуальних контактів, то варто задуматися про візит до психотерапевта, що спеціалізується на корекції проблем з потенцією.

масаж

Фізичний вплив на м'язи і органи статевої системи покращує кровообіг в цій області (що вкрай істотно при імпотенції судинного походження), а також підвищує чутливість статевого органу, знімає спазми і благотворно впливає на психологічний настрой. Проводити сеанси масажу при еректильної дисфункції може як медичний працівник, так і сам пацієнт, а також його партнерка (після консультації з лікарем). Нерідко цей метод призначають як допоміжний при різних проблемах з потенцією, при безплідді і захворюваннях передміхурової залози.

ЛФК

Ще один важливий метод підвищення потенції - лікувальна фізкультура, що включає комплекс спеціальних вправ, спрямованих на тренування м'язів промежини. Їх регулярне інтенсивне скорочення сприяє поліпшенню кровопостачання в малому тазу, а також полегшує настання ерекції в процесі збудження (адже, як відомо, статевий орган збільшується і стає твердим саме за рахунок наповнення кров'ю). Займатися ЛФК в складі комплексного лікування еректильної дисфункції слід щодня до стійкого поліпшення сексуальної функції.

Лікарські засоби

Використання ліків - найпопулярніший, але далеко не завжди безпечний і дієвий спосіб покращення потенції. Більшість з них не мають накопичувальним ефектом і розроблені для екстреної допомоги пацієнту. Крім того, щоб підібрати ефективний препарат, важливо знати причину порушення: так, якщо в основі еректильної дисфункції лежать гормональні проблеми, то й лікування має бути спрямоване на нормалізацію їх концентрації в крові. А якщо імпотенція виникла через атеросклерозу судин, то потрібно домагатися їх розширення хоча б на час статевого акту.

Ряд засобів - в тому числі і БАДів - необхідно приймати протягом багатьох місяців, вони не впливають на потенцію безпосередньо, але сприяють її поверненню в комплексі з іншими лікувальними підходами. Інші препарати - наприклад засоби на основі силденафілу або тадалафілу, а також численні ін'єкційні ліки і мазі - впливають на судинну причину еректильної дисфункції і спрямовані на короткострокове відновлення ерекції.

вакуумний вплив

Всім відомий принцип дії медичної банки, що підсилює приплив крові до місця докладання. Подібним чином працюють численні пристосування, покликані на нетривалий термін повернути функції статевого члена. Вакуумна терапія при зниженні потенції застосовується як фізіотерапевтичний метод, який призначається курсом або в якості постійної заходи допомоги, до якої хворий звертається самостійно перед кожним статевим актом. Спеціальний прилад допомагає створити негативний тиск навколо пеніса, в результаті чого досягається ерекція. Цей підхід не вирішує проблему раз і назавжди, але допомагає деяким пацієнтам, нечутливим до лікарської терапії.

Ударно-хвильова терапія

Інноваційний підхід в урології, заснований на здатності акустичних хвиль стимулювати регенеративні процеси в живих тканинах. Сеанси УВТ сприяють утворенню нових судин в області статевого члена, завдяки чому навіть при серйозних проблемах з периферичних кровопостачанням (які часто спостерігаються у кардіологічних хворих і хворих на цукровий діабет) потенція відновлюється вже через кілька тижнів. Метод практично не має протипоказань і дозволяє навіть без застосування лікарських засобів домогтися тривалого стійкого результату у пацієнтів різного віку.

Зниження потенції - безумовно, стрес для чоловіка. Однак немає причин сприймати її трагічно: на думку лікарів, непоправних випадків подібного роду практично не зустрічається. Не відкладайте візит до лікаря, якщо ви помітили у себе ознаки еректильної дисфункції. Адже чим раніше почнеться лікування - тим швидше ви повернете собі радість яскравою сексуального життя.